فواید اقتصادی پرورش بلدرچین و ارزش محصولات بلدرچین

فواید اقتصادی پرورش بلدرچین و ارزش محصولات بلدرچین

فواید اقتصادی پرورش بلدرچین
بلدرچین با داشتن اکثر خصوصیات مناسب مانند : جثه کوچک ، رشد سریع ، بلوغ زودرس ، تولید بالای تخم ، فاصله نسلی کوتاه نیاز به مساحت کم جهت محیط پرورشی ، خوراک کم ، مقاومت به شوری جیره ، دوره کوتاه جوجه کشی ، مقاومت در برابر بسیاری از بیماری های متداول ، کیفیت بالای گوشت و تخم ، هزینه کم تغذیه و درمان و بازگشت سرمایه سریع ، نیاز به سرمایه گذاری کم ، در بخش هزینه های ثابت و جاری ، قیمت مناسب گوشت و تخم در بازار ، افزایش میزان تقاضا جهت محصولات و مواردی از این قبیل بعنوان پرنده ای پرسود و با ارزش شناخته شده و از فواید اقتصادی پرورش بلدرچین میتوان بههم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان پرورش داده میشود . بویژه اینکه در سالیان اخیر و در پیامد رشد فکری عموم جامعه در مورد کیفیت تغذیه ، تقاضا جهت گوشت و تخم این پرنده افزایش یافته است و پرورش دهندگانی که توانسته اند با بکارگیری روش های علمی و صنعتی نوین به کمیت و کیفیت مطلوب در تولید دست یابند ، دارای سود تضمین شده ای در بازار می باشند . به ترین حالت جهت پرورش این پرنده و تضمین سود در آینده استفاده از خط کامل پرورش شامل : پرورش مادرها ، جوجه کشی ، پروار و کشتار می باشد و در این میان استفاده از دانش فنی ، جهت ساخت و ساز و طراحی علمی سالن های پرورش ، استفاده از خطوط کشتار و بسته بندی مدرن که با دقت و کیفیت بالا اقدام به کشتار و بسته بندی لاشه نمایند و علاوه بر این استفاده از اصول نوین علمی جهت تهیه جیره هایی که در عین ارزانتر بودن ، بهترین بازدهی را در رشد و تولید داشته باشند ، در فواید اقتصادی پرورش بلدرچین متضمن تداوم کار و سودآوری بیشتر خواهند بود.

 

فواید اقتصادی پرورش بلدرچین
فواید اقتصادی پرورش بلدرچین

 

انواع و ارزش محصولات بلدرچین
طعم مطبوع انواع گوشت عمدتا ً بخاطر وجود ماده ای بنام گلیکوژن می باشد که در سلول های ماهیچه ای وجود دارد . هرچه که ماهیچه درطول حیات خود فعالتر باشد ، گوشت آن لذیذتر است ، مانند ران مرغ ، دم ماهی ، ران حیوانات شکاری و همچنین سینه پرندگان وحشی . از سوی دیگر ، فعالیت و جنب و جوش حیوانات بطور کلی باعث افزایش میزان ذخیره گلیکوژن ماهیچه ها و در نتیجه بهبود کیفیت آن میشود ، بطوریکه حیوانات وحشی اعم از نشتخوار کنندگان و یا پرندگان همگی بعلت ذکر شده دارای گوشتی فوق العاده لذیذ بوده و قسمت هایی از بدن آنها بسیار خوش طعم و لذیذ می باشد . بنابرین چنانچه پرنده ای از خانواده پرندگان شکاری بوده یعنی از نژاد وحشی باشد و در محیطی مشابه طبیعت خود پرورش یابددارای خواص فوق الذکر خواهد بود . بلدرچین پرنده ای است با خصوصیات پرندگان وحشی – شکاری و بسیار پر جنب و جوش ، به همین دلیل باید ، در شرایطی پرورش یابد که امکان جست خیز و پرواز را داشته باشد . این پرنده از خانواده ماکیان و از زیرمجموعه کبک سانان بوده و به دلیل خواص فوق الذکر ، گوشت آن بسیار خوش طعم ، لذیذ و مقوی می باشد . علاوه بر این بزرگترین ماهیچه پرندگان که ماهیچه سینه آنها است ،در پرندگانی مانند : مرغ ، اردک و غاز که امکان پرواز را ندارند ، دارای بافتی خشک و طعمی نه چندان لذیذ است ، درحالیکه در مورد بلدرچین به دلیل جنب و جوش و پروازهای متناوبی که انجام میدهد ، گوشت سینه بلدرچین علاوه بر اینکه حجم قابل توجهی از کل لاشه را تشکیل میدهد ، دارای طعمی بسیار خوش و لذیذ می باشد . همچنین بافت های مفصلی این پرنده بدلیل وجود سلولهای پیچیده پیوندی در اثر پختن یا بریان شدن به هیچ وجه متلاشی نشده و پرنده پس از طبخ نیز ترکیب خود را حفظ میکند .

 

فواید اقتصادی پرورش بلدرچین گوشتی
بلدرچین دارای گوشتی با پروتئین بالا و چربی کم می باشد . میزان پروتئین موجود در گوشت بلدرچین ، از پروتئین های پرندگان معمولی ، 5 الی 10 درصد بیشتر بوده و این در حالی است که انواع اسیدهای آمینه کمیاب که در سایر پروتئین ها یافت نمیشود ، در گوشت این پرنده به وفور یافت میشود . به همین دلیل در اغلب نکات دنیا پزشکان برای افراد مسن و ازکار افتاده که احتیاج مبرمی به ترمیم سلول های از دست رفته بافت های خود دارند ، جهت حفظ ، بازیابی سلامت و شادابی آنها ، مصرف گوشت بلدرچین را تجویز میکند . وجود عناصر معدنی کمیاب و ویتامین های متعدد در گوشت این پرنده ، آن را به دارویی معجزه آسا برای درمان بیماری های صعب العلاجی هم چون آسم ، تشنج ، فشار خون ، ضعف اعصاب و یا حتی در ناراحتی های روانی و عقب افتادگی های جسمی و بی خوابی تبدیل نموده است . با توجه به مطالب بیان شده ، گوشت بلدرچین برای کودکان رشد صحیح و سریع ، برای نوجوانان هیجان و جنب و جوش ، برای جوانان نشاط ، برای میانسالان تندرستی و سلامتی و برای کهنسالان سلامت مجدد و ازدیاد قوا و شادابی ، به ارمغان می آورد . علاوه بر این عدم وجود هرگونه مواد افزودنی غیر طبیعی و غیرمفید همچون هورمون ها که بطور جدی سلامت انسان را تهدید میکنند ، دلیل دیگری بر کیفیت طبیعی و مطلوب گوشت بلدرچین می باشد .
تخم بلدرچین بیضی شکل بوده و وزن آن حدود 8 تا 15 گرم است . رنگ آن معمولا سفید با خال های سیاه یا قهوه ای تا آبی و زرد نخودی مایل به سبز می باشد . اغلب با مواد گچ مانند به رنگ آبی روشن پوشیده شده است . رنگ تخم بلدرچین منحصربه فرد است و منبع خوبی از ویتامین ها می باشد . کیفیت تخم بلدرچین بالا و میزان کلسترول آن از تخم مرغ کمتر است . میانگین وزن تخم ها ده گرم و در حدود 8 درصد از وزن بدن بلدرچین ماده میباشد . وزن جوجه های یکروزه آن 6 الی 7 گرم است و رنگ آنها قهوه ای با رگه های زرد رنگ می باشد . پوسته های تخم بسیار شکننده می باشند . لذا باید در جابجایی آنها دقت فراوانی شود .

فواید اقتصادی پرورش بلدرچین - گوشت بلدرچین

 

Related Posts

صفحه دوم اصول پرورش بلدرچین
راهنمای پیشگیری از بیماری ها در بلدرچین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *