بدنه دستگاه جوجه کشی صنعتی

بدنه دستگاه جوجه کشی صنعتی

طبق تحقیقات انجام شده توسط برترین شرکت های ساخت دستگاه های جوجه کشی مانند آرکام کره و ویکتوریای ایتالیا بهترین جنس برای استفاده در بدنه دستگاه های جوجه کشی PVC میباشد. گروه صنعتی اسکندری نیز مانند دوسازنده برتر ماشین های جوجه کشی در ساخت بدنه و درب دستگاه های خود از پی وی سی استفاده کرده است در این میان رابط درب و بدنه قفل های گیره ای میباشند که برای به 100% رساندن درزگیری از این قفل ها استفاده شده است.

از مزیت های بدنه PVC میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. 1. کاهش مصرف انرژی با توجه ایزولاسیون قوی در این نوع بدنه تا ۷۰ درصد!! به عبارت صحیح تر یک دستگاه جوجه کشی با بدنه پی وی سی به اندازه یک سوم یک دستگاه جوجه کشی بدنه فلزی مصرف برق دارد.
 2. 2. بدنه پی وی سی قابلیت بارها و بارها شستشو و نظافت را دار میباشد و این در حالی است که در دستگاه های جوجه کشی با بدنه فلزی امکان شستشو فراهم نبوده و باعث زنگ زدگی سیستم میگردد.
 3. 3. افزایش راندمان جوجه دهی به علت عدم انتقال گرما و یا سرمای پیرامون دستگاه جوجه کشی به داخل دستگاه جوجه کشی در دستگاههای بدنه فلزی معمولا تخم های نطفه داری که در لایه های کناری دستگاه جوجه کشی قرار گرفته اند با آسیب هاب جددی مواجه می شوند.
 4. 4. کاهش خطر برق گرفتی با توجه بهاین که دستگاه های جوجه کشی رطوبت بسیار بالای رو داخلشون دارن و فلز رسانای برق هست دستگاه های بدنه فلزی خطر برق گرفتگی بسیار بالای رو دارند.
 5. 5. به صفر رسیدن امکان وجود بیماری های باکتریای که در دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی ما بین دو جداره و داخل یونولیت ایجاد شده و باعث کاهش راندمان جوجه آوری می شد.
 6. 6. افزایش زیبای و عمر مفید و طول عمر بدنه و امکان گند ذایی و نظافت آسان
 7. 7. و…..

شاسی دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی 1008 تایی از جنس گالوانیزه میباشد که با رنگ کوره ای پوشیده شده است. این باعث بالا رفتم استحکام دستگاه میگردد به نوعی که با رنگ کوره ای مقاومت شاسی دستگاه نیز تا چند برابر افزایش می یابد. البته لازم به ذکر است که رنگ کوره ای در دمای 200 درجه پخته میشود و کاملاً زد زنگ و خش میباشد.

در این میان تنها چیزی که بیشتر به چشم میخورد جنس نورگیر دستگاه میباشد، گروه صنعتی اسکندری با تحقیقات فراوان بر روی مرغ مادر و جوجه گیری طبیعی به این نتیجه رسیده اند که حتی در حالت عادی نیز نور به ندرت به تخم ها میخورد و دلیل آن اشعه های ماوراء بنفش میباشد که برای تخم ها کاملاً مضر است، به همین دلیل گروه صنعتی اسکندری در ساخت ماشین جوجه کشی 1008 تایی خود از پلی کربنات استفاده کرده است که از ورود اشعه های مضر خورشیدی از جمله ماواء بنفش به داخل دستگاه جلوگیری مینماید.

دیگر دستگاه های جوجه کشی که از بدنه فلزی استفاده مینمایند که از دو لایه ورق گالوانیزه ساخته شده اند و بین این دو لایه با یونولیت پوشیده شده است. با توجه به اینکه دما و رطوبت دستگاه های جوجه کشی برای رشد قارچ و میکرب ها کاملاً مناسب میباشد بین این دو لایه میکرب ها و قارچها رشد میکنند و بعد از چند دوره جوجه کشی خواهید دید که راندمان دستگاه شما به صفر میرسد. علاوه بر این دستگاه های جوجه کشی فلزی قابل شستشو نیستند زیرا بعد از چند بار شستشوی دستگاه خواهید دید اثار زنگ زدگی در بدنه ماشین جوجه کشی نمایان خواهد شد.

اگر به دستگاه های جوجه کشی سوپر مینیاتور دقت نمائید خواهید دید که ابعاد سوپر مینیاتور 1008 کاملاً با دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار ایران متفاوت است زیرا طراحی دستگاه به گونه ای میباشد که سیرکولاسیون هوا به نحو احسنت انجام پذیرد این در حالی است که دستگاه های جوجه کشی فلزی به صورت عمودی طراحی شده اند که در این حالت اختلاف دمای بالا و پایین دستگاه کاملاًمتفاوت بوده و باعث افت راندمان دستگاه میگردد.

 ایرادات دستگاه های جوجه کشی فلزی عبارتند از:

 • مشکل تهویه هوا و اکسیژن گیری
 • در ماشین های جوجه کشی فلزی به دلیل اختلاف دمای داخل دستگاه تلفات زیادی به بار می آید
 • غیر قابل شستشو بودن دستگاه های فلزی یکی دیگر از مشکلات این ماشین های جوجه کشی میباشد زیرا بعد یک یا دو بار شستشو آثار زنگ زدگی در دستگاه نمایان میشود
 • در ماشین های جوجه کشی فلزی به دلیل وجود یونولیت وهمچنین وجود شرایط مناسب جهت رشد قارچ و میکرب در بین لایه های فلزی دستگاه بعد از ۳ یا ۴ بار جوجه کشی قارچ ها و میکرب ها در داخل دستگاه رشد کرده و این باعث پایین آمدن رانمان جوجه کشی و تلف شدن تخم ها میشود.

جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت www.iranjooje.com مراجعه فرمایید و یا با شماره تماس 04432346612 در ارتباط باشید.

instagram_app_large_may2016_200facebook-icon-5telegram_icon-icons-com_53603

ویدئو های مرتبط

اکسیژن گیری دستگاه جوجه کشی صنعتی
دستگاه جوجه کشی 290 تایی فلزی
دستگاه جوجه کشی 96 تایی خانگی
ویدیو جوجه های تازه از تخم خارج شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *